Baner

Gimnazija

Gimnazija

Knjižnica NKG-a

Literarno natjecanje »Nagrada Merz«

Aktivnosti - Aktualnosti
Petak, 08 Ožujak 2013 13:33

NADBISKUPSKA KLASIČNA GIMNAZIJA S PRAVOM JAVNOSTI

HR  10 000 Zagreb, Voćarska 106, p. p. 569

Tel/faks: 01 4680 425
E-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

 

Predmet: Literarno natjecanje »Nagrada Merz«

Poštovani,

profesori Nadbiskupske klasične gimnazije s pravom javnosti u Zagrebu pokrenuli su 2004. literarno natjecanje »Nagrada Merz« u spomen na blaženoga Ivana Merza, kolegu i bivšeg profesora francuskog jezika u našoj školi, kojega se s ponosom sjećamo. Ova je godina posebno značajna jer se obilježava 85. obljetnica smrti našega blaženika.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je:

„Sav je život borba između dobra i zla kojom dolazimo Idealu našega života: Svevišnjemu.“

Ona je inspirirana promišljanjima Ivana Merza o stvorenom svijetu u kojima logičkim razmišljanjem zaključuje o postojanju Stvoritelja koji svime upravlja. Njegova vjera u Boga, međutim, prolazila je kroz krize i sumnje, ali se postupno učvršćivala i on raste u čežnji i ljubavi za sjedinjenjem s Bogom.

Cijenjeni kolege, profesori hrvatskoga jezika i vjeronauka, potaknite svoje učenike na kreativnost i sudjelovanje u ovogodišnjem natjecanju »Nagrada Merz«. Nagrada se dodjeljuje najboljem literarnom radu koji izriče promišljanje zadane teme u duhu vjere.

Literarne radove pošaljite na adresu naše gimnazije do 19. travnja 2013.

s naznakom »Nagrada Merz«.

Povjerenstvo naše škole izabrat će najbolji pisani rad. »Nagrada Merz« iznosi 1000 kuna za prvo mjesto, a drugo i treće mjesto nagrađujemo vrijednim knjigama.

Ovogodišnje nagrade bit će uručene na Otvorenom danu naše škole, početkom svibnja. Prvonagrađeni rad čita se pred uzvanicima u svečanoj dvorani.

Nadajući se dobroj suradnji srdačno vas pozdravljamo!

U Zagrebu 4. ožujka 2013.

Ravnatelj:
dr. sc. Marijan Franjčić

 

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack