Baner

Gimnazija

Gimnazija

Knjižnica NKG-a

Error: GD2 library does not support JPG!

ODRŽAN ADVENTSKI KONCERT NA ŠALATI

Aktivnosti - Aktualnosti
Utorak, 19 Prosinac 2017 23:55

Dana 15. prosinca 2017. održan je u sjemenišnoj crkvi Presvetoga Srca Isusova na Šalati tradicionalni dobrotvorni koncert Nadbiskupske klasične gimnazije „Advent na Šalati“.

Bila je to kruna višetjednih događanja tijekom adventskog vremena u navedenoj školi, vrijeme budnog iščekivanja i dijeljenja zajedništva roditelja, učenika, profesora i prijatelja. Svatko je svojim djelićem dobrote nastojao doprinijeti prikupljanju dobrotvornih priloga namijenjenih učenicima NKG-a slabijeg imovinskog stanja. Nakon pozdravnih riječi dobrodošlice Ljube Duvnjak, ravnateljice škole, izmjenjivali su se Mješoviti zbor NKG-a i profesorski zbor „Didaskaloi“ pod ravnanjem profesorice Ankice Juričić, Tamburaški orkestar Međubiskupijskog sjemeništa pod budnim okom profesorice Silvije Mužak, Komorni sastav škole, i grupa Gratia pod vodstvom učenika Nikole Lučića. Instrumentalne točke djela J. S. i C. P. E. Bacha, W. A. Mozarta, I. Zajca, A. Vivaldija i P. Gotovca izveli su učenici Vedran Jakić, Mario Perinec, Damian i Miriam Čizmek, Iva Ćosić, Karla Ilotić, Luka Celić, Marin Römer, a kao solisti nastupili su Lucija Glasnović i Josip Božić. Poslije koncerta, u duhu treće nedjelje došašća, slijedilo je radosno druženje uz domjenak koji su donirali roditelji naših učenika. Posjetiteljima je bio predstavljen i adventski sajam s velikim izborom božićnih ukrasa i darova koje su izrađivali učenici i profesori NKG-a. Zahvaljujemo učenicima, profesorima i svima koji su na bilo koji način pomogli ostvarenje ovogodišnjeg – petnaestog – „Adventa na Šalati“. Hvala roditeljima naših učenika koji su nas i ovaj put razveselili djelom svojih ruku: kolačima i slasticama.

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack